Kurzovní lístek

 Прага курс валют
Чешских крон (CZK) //-//
Евро (EUR) //-//
Доллар США (USD) //-//

 

 » Chyby

 

Typické závady notebooků

Naše odborníci vybrali některé typické závad notebooků. Dnes si promluvíme o tom, jak správně určit závadu, což Vás snad ochrání proti podvodu falešných „odborníků“ a usnadní Vaší rozmluvu s inženýrem při vysvětlování důvodů poruchy notebooku.

1. Mdlý nebo blikající obraz. Pokud se obraz na monitoru Vašeho notebooku stal mdlým nevýrazným, není vidět obrázek, problém je v lampě osvětlení monitoru. V takovém případě je v 90 případech ze 100 problém právě v invertoru nebo v lampě, rovněž problém může být ve video-chipu. 

Cena prací přibližně 500 Kč + cena lampy


2. Barevné pruhy na monitoru.  Pokud jste si všimli na monitoru úzkých barevných pruhů vodorovných nebo svislých, hrozí Vám výměna základní desky, dílčí oprava v tomto případě, bohužel, není možná. Porucha je znakem toho že se oddělila vrstva skla, ale může jít i o závažnější závadu, pokazil se video-chip.

Cena prací od 2000 Kč + cena chipu

3. Zevnitř notebooku je slyše praskání. Opakující se praskání nebo lupání uvnitř notebooku svědčí o tom, že je asi na čase vyměnit harddisk. Není dobré vyčkávat, můžete se najednou ocitnout v situaci, že ty nejcennější údaje máte na harddisku, a jeho rekonstrukce či obnovení přijde 10krát dráž, a nikoli 2krát, jak si mnozí myslí. Dělejte si záložní kopie! 

Cena prací 300 Kč + cena HDD

4. Snížila se doba činnosti bez připojení k el. síti. Váš notebook již pracuje s akumulátorem jen 5-20 minut. Problém může být, zpravidla dvojí – to přestává fungovat akumulátor/baterie nebo není v pořádku vnitřní napájecí jednotka (nabíjecí obvod).

Cena prací od 1000 Kč + cena integrovaného obvodu. Výměna akumulátoru/baterie se provádí zdarma, zaplatíte pouze za akumulátor/baterii.

 

5. Notebook nejde zapnout. Váš notebook nereaguje na tlačítko zapnutí. V takovém případě může být závada ve venkovní napájecí jednotce, vnitřní napájecí jednotce nebo je poškozený konektor napájení. Není vyloučeno že přestal fungovat kontrolér PWM.

Cena prací od 1000 Kč + cena náhradních dílů. Výměna vnější napájecí jednotky se provádí zdarma, platí se pouze cena napájecí jednotky.

 

To, samozřejmě, není všechno, jelikož notebook je elektronické zařízení. Samostatné pokusy o „oživení“ vedou obvykle ke smutným koncům a někdy až k odevzdání na náhradní díly. Ale my věříme, že když zjistíte některé typické závady notebooku, o kterých jsme psali výše, přijdete k nám a Vaše problémy budou vyřešeny do 3 pracovních dnů. Věříme, že Vám tyto rady ušetří nejen peníze a čas, ale i nervy. Obracejte se výhradně na odborníky!
Diagnostika notebooku Zdarma.